Достапни линкови

Времето денеска променливо облачно и ветровито


Времето денеска ќе биде променливо облачно. Ќе дува умерен северен ветер. Утринската температура се спушти во интервал од минус девет до минус еден, а дневната ќе се движи од шест до 15 степени.
Во Скопје претпладне ќе биде променливо облачно со умерен северен ветер, а попладне облачноста ќе се намалува. Утринската температура се спушти до минус два, а дневната ќе достигне до 12 степени.
XS
SM
MD
LG