Достапни линкови

Застрелани двајца американски војници во Авганистан


Американски војници во Авганистан
Авганистанските власти соопштија дека двајца американски војници биле застрелани од двајца Авганистанци од кои едниот најверојатно бил војник. Убиствата во покраината Кандахар се случија откако двајца американски офицери беа застрелани во Министерство за внатрешни работи од припадник на авганистанската разузнавачка служба.
Најмалку 5 војници на НАТО беа убиени по палењето на Куранот во база на НАТО во Баграм.
XS
SM
MD
LG