Достапни линкови

Сириските бунтовници се повлекуваат за заштита на цивилите


Членовите на сириската ослободителна армија
Сириските бунтовници кои се борат со владините сили во градот Хомс соопштија дека се повлекле од регионот Баба Амр за да ги поштедат животите на цивилите. Реонот Баба Амр речиси еден месец е изложен на напади.
Претходно Советот за човекови права на ОН ја осуди сириската власти, поради како што го нарече, распостранетото и системско насилство против цивилите.
XS
SM
MD
LG