Достапни линкови

Пакистан не се откажува од изградбата на гасовод со Иран


Пакистанското минситерство за надворешни работи соопшти дека земјата ќе го оствари планот за изградба на гасовод со Иран и покрај противењето на САД. Проектот според нив е од национален интерес за Пакистан, кој се соочува со енергетска криза.
Американскиот државен секретар Хилари Клинтон го предупреди Пакистан дека може да се соочи со последици доколку го продолжи проектот со Иран.
XS
SM
MD
LG