Достапни линкови

Јанкулоска- МВР има нови информации за загинувањето на Трајковски


Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска
Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска изјави денеска дека МВР има нови информации за авионската несреќа во која загина претседателот Борис Трајковски, но не сакаше да ги коментира, бидејќи како што рече обвинителот е тој што ќе зборува за новите причини за отворање на истрага.
Јанкулоска повика на трпение за да му се остави доволно време на обвинителот да направи анализа на сето она што дополнително му е доставено и да излезе со став дали постои простор за нова истрага.
XS
SM
MD
LG