Достапни линкови

Иванов се сретна со заменик шефот на руската дипломатија


Македонскиот претседател Ѓорге Иванов
Македонскиот претседател Ѓорге Иванов денеска се сретна со рускиот заменик министер за надворешни работи Владимир Генадиевиќ Титов. Кабинетот на Иванов соопшти дека на средбата тие констатирале дека двете земји негуваат блиски и пријателски односи, со континуиран политички дијалог на високо ниво, што придонесува кон натамошното развивање на политичките, економските и културните врски.
Иванов ги поздравил активностите за поврзување на Македонија на стратегискиот проект Јужен поток, кој ќе отвори нова перспектива за економски развој на земјата.
XS
SM
MD
LG