Достапни линкови

Во Брисел средба Груевски Пападимос


Македонскиот премиер Никола Груевски денеска, на маргините на Самитот на ЕУ во Брисел, треба да се сретне со грчкиот премиер Лукас Пападимос. Ова ќе биде прв нивен состанок, по серијата средби што ја имаа македонскиот премиер и поранешниот претседател на грчката Влада Јоргос Папандреу, а која последната се одржа во март лани. Премиерот Груевски денеска во Брисел ќе учествува на состанокот на лидерите на Европските народни партии.
XS
SM
MD
LG