Достапни линкови

Експлозија во Истанбул, неколку полицајци полесно повредени


Неколкумина полицајци биле полесно повредени во експлозија што се случила во близина на седиштето на владејачката партија на премиерот Реџеп Таип Ердоган во Истанбул. Државната телевизија ТРТ јави дека во експлозијата биле уништени две полициски возила. Се уште не е јасно што била причината за експлозијата.
XS
SM
MD
LG