Достапни линкови

Заменик шефот на руската дипломатија Титов во Скопје


Министерката за култура на Македонија Елизабета Канческа Милевска и заменик министерот за надворешни работи на Русија Владимир Титов денеска во Скопје ќе ја потпишат Програмата за соработка во областа на културата, образованието, науката и спортот меѓу владите на двете земји за периодот 2012-2015 година. За време на престојот во Македонија, Владимир Титов ќе биде примен од претседателот Ѓорге Иванов, а ќе се сретне и со вицепремиерот Зоран Ставрески и со заменик министерот за надворешни работи Зоран Петров.
XS
SM
MD
LG