Достапни линкови

Спречен терористички напад во Индија


Индиските власти соопштија дека полицијата спречила терористички напад во главниот град за кој се осомничени милитантите од Лашкар е Таиба. Според нив, двајца мажи кои нослеел експлозив биле уапсени на главната железничка станица во Њу Делхи, по дојавата во разузнавачките служби.
Напаѓачите планирале да го активираат експлозивот во толпата на луѓе.
XS
SM
MD
LG