Достапни линкови

Путин со предупредување до опозицијата пред парламентарните избори


Рускиот премиер Владимир Путин
Рускиот премиер Владимир Путин ги предупреди неговите политички противници да се спротистават на неодобрените протести по претседателските избори кои ќе се одржат во недела. Путин очекува да победи на изборите, но опозицијата смета дека властите ќе ги наместат изборите во негова корист.
Путин вчера ја осуди опозицијата поради предвременото прогласување на изборите за нерегуларни.
XS
SM
MD
LG