Достапни линкови

Израелската војска извршила рација во две палестински телевизии


Припадници на израелската војска
Израелската војска соопшти дека спровела рација во две приватни палестински телевизии, при што запленила предаватели и друга опрема. Според нив, фрекфенциите на едната телевизија Ватан која е нелегална им пречеле на другите радиодифузери и на авионската комуникација.
Војската не ја кажа причината за рацијата во другата телевизија. Палестинските власти ги осудија рациите и ги оценија како наршување на слободата на медиумите.
XS
SM
MD
LG