Достапни линкови

Преговорите меѓу Русија и Азербеџан за радарската станица се во тек


Рускиот заменик министер за одбрана, Анатоли Антонов изјави дека преговорите меѓу неговата земја и Азербеџан за проложување на закупот на една радарска станица во регионот Габала се во тек и се конструктивни. Медиумите вчера јавија дека прговорите меѓу двете земји се во ќорсокак, бидејќи Баку бара годишната кирија да изнесува до 300 милиони долари. Москва во моментов плаќа 7 милиони долари.
XS
SM
MD
LG