Достапни линкови

Протести во Грција и за солидарност со колегите во Европа


Атина
Водечките грчки синдикати во јавниот и во приватниот сектор ќе одржат денеска тричасовен прекин на работата поради најновите рестриктивни мерки на Владата кои беа усвоени синоќа во Парламентот, и во знак на солидарност со колегите во Европа.
Водечките синдикални конфедерации ГСЕЕ и АДЕДИ, кои имаат околу два милиони членови, на овој начин сакаат да изразат солидарност со европската мобилизација на работници и службеници против мерките за штедење кои погодија многу земји во Европа.
XS
SM
MD
LG