Достапни линкови

Министерот Попоски на седница на Советот за човекови права на ОН


Министерот за надворешни работи Никола Попоски, денеска ќе се обрати на 19-та сесија на Советот за човекови права на ОН во Женева, соопшти МНР.
Престојот во Женева ќе биде и во функција на промовирање на кандидатурата на Република Македонија за членство во Советот за човекови права на ОН за периодот 2014-2016 година.
XS
SM
MD
LG