Достапни линкови

Пјонгјанг дозволи американска потрага по останките на жртвите од Корејската војна


Воена парада во Пјонгјанг.
Американската армија соопшти дека американски брод се вкотвил во севернокорејското пристаниште Намфо, како дел од подготовките за продолжување на потрагата по остатоците на војниците што се водат како исчезнати во акција во Корејската војна. САД и Северна Кореја во октомври се договорија за обнова на програмата која беше прекината во 2005 година поради тензиите во врска со нуклеарната програма на Пјонгјанг.
XS
SM
MD
LG