Достапни линкови

Временска прогноза - Студ и снег претпладне


Скопје во зима.
Времето денеска ќе биде променливо облачно, студено и ветровито со повремени врнежи од снег, кои ќе бидат повеќе застапени во претпладневните часови и тоа во северните делови од земјава.

Утринската температура се движи од минус девет до минус два, а дневната од минус два до седум степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до три степени.

Од четврток следува период на стабилно и потопло време.
XS
SM
MD
LG