Достапни линкови

Британскиот министер за одбрана во посета на Узбекистан


Британскиот министер за одбрана Филип Хамонд
Британскиот министер за одбрана Филип Хамонд пристигна денеска во Ташкент. Узбекистанското министерство за сервисот на Радио Слободна Европа ја потврди информацијата, но не соопшти детали за агендата на Хамонд во земјата.
Британските медиуми јавија дека Хамонд ќе разговара за повлекувањето на британската војска од Авганистан преку другите централни азиски земји.
XS
SM
MD
LG