Достапни линкови

Упасени четири лица осомничени за шпионажа во Авганистан


Авганистанскиот национален директорат за безбедност соопшти дека четворица авганистански службеници се уапсени, бидејќи вршеле шпионажа во корист на Иран и Пакистан. Потпаролот на организацијата, Лутфулах Машал изјави дека тие имаат конкретни докази за осомничените.
Според извештаите едниот од осомничените е висок дипломат, а другите тројца се владини службеници кои работеле во покраината Херат.
XS
SM
MD
LG