Достапни линкови

Руска државјанка загина при собраќајна несреќа во Камбоџа


Turkey -- Rescuers work on the wreckage of a bus that plunged off a bridge and fell into a stream in Mediterranean province of Antalyare, 25May2010
Властите во Камбоџа соопштија дека една руска државјанка загинала, а десетина странски туристи се повредени при сообраќјна несреќа. Според локалната полиција на покраината Кох Конг несреќата се случила на популарното пристаниште Синаноуквиле вп близина на границата со Тајланд.
Возачот на автобусот кој превезувал 46 патници, меѓу кои 40 биле туристи избегал од местото на сударот.
XS
SM
MD
LG