Достапни линкови

Во Киргистан масовна пиратерија на софтвери


Корпорацијата Мајкрософт соопшти дека над 90 насто од софтверските програми кои се користат во Киргистан се илегални копии. Претставник на Мајкрософт, на прес конференција во Бишкек изјави дека копманијата би можела да отвори претставништво во таа земја, но само доколку биде усвоен закон против пиратеријата.
XS
SM
MD
LG