Достапни линкови

Растерани демонстрантите од Окупирај го Лондон


Британската полиција соопшти дека уапсила 20 лица, учесници во протестот Окупирај го Лондон, кои кампуваа во центарот на Лондон. Полицијата ги расчистила и шаторите и транспарентите кои беа поставени уште пред 4 месеци. Лондонските власти наредија расчистување на теренот од хигиенски и естетски причини.
XS
SM
MD
LG