Достапни линкови

18 убиени во напад врз автобус во Пакистан


Вооружени напаѓачи пукале врз патнички автобус во северниот дел на Пакистан, при што убиле 18 лица. Според непотврдени извори станувало збор за напад врз шиити.
XS
SM
MD
LG