Достапни линкови

Сириска група активисти на локалниот Координативниот совет соопшти дека синоќа биле убиени 144 луѓе. Не е прецизирано дали бројот на убиените се однесува само за вчерашниот ден или последните неколку дена и исто така не се споменуваат во кои области овие убиства се случиле. Советот и уште еден група на активисти со седиште во Сирија информираат дека голема група луѓе околу 60, биле убиени надвор од градот Хомс. И двете групи изјавија дека тие биле жители на овој град кои се обидувале да побегнат од него.
XS
SM
MD
LG