Достапни линкови

Италијански брод заглавен на Сејшелските острови


Италијанската крајбрежната стража изјави дека еден италијански брод - Коста Алегра е „заглавен“ на Сејшелските острови со повеќе од 1.000 луѓе на одборот поради пожар на моторите на бродот.
Крајбрежната стража соопшти дека контактирала со локалните власти во Сејшелите, додавајќи дека несреќата се случила во близина на Алфонс Остров во Индискиот Океан архипелаг. Според првичните информации сите патници и членови на екипажот на Коста Алегра се во добра здравствена состојба.
XS
SM
MD
LG