Достапни линкови

Конгресменот Мајкл Тарнер се приклучи на македонската лоби група


Американскиот Конгрес
Конгресменот Мајкл Тарнер претседател на американската делегација во Парламентарното собрание на НАТО и претседавач на поткомитетот за стратегиски сили на конгресот и се приклучи на македонската лоби група. Ова денеска го соопшти Обединетата македонска дијаспора со седиште во Вашингтон.
Тарнер е конгресмен од Охајо од 2003 година.
XS
SM
MD
LG