Достапни линкови

Баросо-новиот план за спас на Грција може да функционира


Претседателот на Европската комисија Жозе Мануел Барозо изјави денеска дека новиот план за спас на Грција може да функционира. Барозо по германските и холандските најави дека Атина ќе има потреба од дополнителни средства рече дека пораката што се праќа со тие коментари е дека тие даваат пари, но веројатно планот нема да функционира, што според него има уништувачки ефект.
XS
SM
MD
LG