Достапни линкови

Он го повлекува персоналот од Кундуз по протестите во Авганистан


Логото на ОН
ОН соопштија дека приверемено го повлекуваат меѓународниот персонал од нивните канцеларии во авганистанскиот град Кундуз. Според соопштението, персоналот ќе биде повлечен додека се поставуваат новите сигурносни мерки, откако канцелариите на ОН беа нападнати од авганистанските демонстранти кои протестираат против палењето на Куранот.
При нападот пред два дена загинаа тројца демонстрантите, а 50 беа повредени.
XS
SM
MD
LG