Достапни линкови

Осуден поранешниот украински министер за внатрешни работи


Јуриј Луценко
Украинскиот суд го осуди поранешниот министер за внатрешни работи Јуриј Луценко на четири години казна затвор и нареди неговиот имот да биде конфискуван.
Луценко кој беше близок со поранешната премиерка Јулија Тимошенко е оуден за проневера и злоупотреба на функцијата.
XS
SM
MD
LG