Достапни линкови

Меркел против излез на Грција од еврозоната


Германската канцеларка Ангела Меркел
Германската канцеларка Ангела Меркел смета дека треба да се постигне стабилизирање на Грција во рамки на еврозоната. Според нејзиниот потпарол Штефен Зајберт, Меркел не го дели мислењето дека Атина треба да излезе од монетарната унија.
Германскиот министер за внатрешни работи Ханс-Петер Фридрих вчера се изјасни за излез на Грција од еврозоната.
XS
SM
MD
LG