Достапни линкови

Бомбашки напад во Пакистан


Пакистанската полиција соопшти дека најмалку 5 лица загинале, а десетина се повредени при бомбашки напад на политички митинг во градот Новшера. Според полицијата се уште не е јасно дали бомбата била активирана со далечински управувач или е во прашање самубиствен бомбашки напад.
Се уште не се знае и кој е одговорен за нападот.
XS
SM
MD
LG