Достапни линкови

Ештон-договорот меѓу Белград и Приштина е голем успех


Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Кетрин Ештон
Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Кетрин Ештон денеска изјави дека договорот меѓу Белград и Приштина за регионално претставување на Косово претставува голем успех.
Ештон пред почетокот на заседанието на европските министри за надворешни работи во Брисел рече дека имала постојан контакт со претседателите на двете земји за да биде сигурна дека договореното ќе биде реализирано.
XS
SM
MD
LG