Достапни линкови

Лавров го осуди собирот ,,Пријатели на Сирија,,


Сергеј Лавров
Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров го осуди минатонеделниот меѓународен собир ,,Пријатели на Сирија,, оценувајќи го за едностран. Русија, Кина и Иран не учествуваа на состанокот во Тунис на кој претставници од 60 земји го осудија режимот на сирискиот претседател Башар ал Асад за употребата на сила во справувањето со протестите во земјата.
XS
SM
MD
LG