Достапни линкови

Пакистанските власти го урнаа живеалиштето на Бин Ладен


Пакистанските власти завршија со уривање на комплексот во кој беше убиен Осама Бин Ладен.Пакистанските безбедносните сили започнаа со уривање на комплексот во саботата а завршија вчера. Бин Ладен беше убиен во куќа во градот Аботабад на 2 мај минатата година од страна на американските специјални сили. Пакистанската армија се налути затоа што не били консултирани. Се уште не е јасно зошто пакистанските власти решија да го уништат комплексот во кој живееше Осама Бин Ладен.
XS
SM
MD
LG