Достапни линкови

Времето денеска студено со снег


Macedonia - Melting snow reveals damaged streets - Skopje 24-2-2012
Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено со повремени локални врнежи од снег. Утринската температура се движи од минус 5 до 1 степен, а дневната од минус 3 до 3 степени. Во Скопје температурата ќе достигне 2 степени.
XS
SM
MD
LG