Достапни линкови

Нелсон Мендела пуштен од болница


Нелсон Мендела
Поранешниот претседател на Јужна Африка, Нелсон Мендела ја напуштил болницата. Сегашниот претседател Јакоб Зума изјави дека Мендела имал потреба од специјален медицински третман, бидејќи се жалел на абдоменални болки, но докторите не откриле ништо сериозно.
Мендела не се појавуваше во јавноста откако пред една година беше во болница, поради проблеми со респраторните органи.
XS
SM
MD
LG