Достапни линкови

Протести против Путин во Москва


Протестите против Путин во Москва
Илјадници луѓе во центарот на Москва протестираат против рускиот премиер Владимир Путин. Демонстрантите се собрале кај 16 километри долгиот кружен тек и покрај врнежите од снег. Организаторите соопштија дека 34 илјади луѓе се потребни за да се формира белиот круг околку кружниот тек.
Локалните власти не издале дозвола за протестите, но организаторите велат дека тие се легални се додека учесниците останат тивки. Приврзаниците на Путин исто така планираат протести на градскиот плоштад.
XS
SM
MD
LG