Достапни линкови

Карзаи повторно повикува на смиреност


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи
Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи го повтори неговиот повик за смиреност, по протестите и немирите поради палењето на Куранот во воена база на НАТО. Според него, сега е време да се смири ситуацијата за да не се дозволи на непријателите да ја злоупотребат.
Вчера најмалку 4 лица загинаа, а 50 беа повредени за време на протестите.
XS
SM
MD
LG