Достапни линкови

Потрага по осомничениот за убиството на американските офицери во Авганистан


Протестите во Авганистан
Авганистанската полиција е во потрага на еден разузнувачки офицер од земјата кој е осомничен за убиството на двајца американски офицери. Американците кои работеа за НАТО коалицијата беа вчера затрелани во Министерството за внатрешни работи во Кабул. Според некои владини лица осомничениот полициски офицер исчезнал по нападот.
ББЦ јави дека осомничениот е дваесет и петгодишниот Абдул Сабор. НАТО по нападот соопшти дека ќе го повлече својот персонал од авганистанските министерства.
XS
SM
MD
LG