Достапни линкови

Силен земјотрес на Сибир


Сибир
Силен земјотрес со јачина од 6,8 степени според Рихтеровата скала го погоди југозападниот дел на Сибир. Американскиот геолошки центар соопшти дека епицентарот бил лоциран на 100 километри источно од Кизил, главниот град на руската република Тива.
Локалните власти соопштија дека земјотресот не предизвикал штета или жртви.
XS
SM
MD
LG