Достапни линкови

Референдум за новиот Устав на Сирија


Референдумот во Сирија
Изборните единци се отворени во Сирија каде жителите гласаат дали го поддржуваат новиот Устав на земјата. Насилството во некои реони на земјата се интензивираше во последните денови.
Сириските опозициски групи надвор од земјата соопштија дека голем број на луѓе загинале при вчерашните немири. Тие воедно упатија критика за референдумот, кој се одржува во време кога владините сили ги напаѓаат опозициските групи во неколку градови во изминатите 11 месеци.
XS
SM
MD
LG