Достапни линкови

Нелсон Мендела во добра здравствена состојба


Нелосн Мендела
Поранешниот претседател на Јужна Африка, Нелсон Мендела се чуствува добро, откако беше хоспитализиран поради абдоменални болки. Сегашниот претседател Јакоб Зума изјави дека Мендела имал потреба до специјален медицински третман, бидејќи се жалел на долготрајни болки.
Докторите соопштија дека Мендела ќе биде пуштен од болница денеска или најдоцна до утре.
XS
SM
MD
LG