Достапни линкови

Пожар ја уништи бразилската истражувачка станица на Антартикот


Бразилската истражувачка станица на Антартикот е уништена од пожар, при кој најверојатно загинале двајца работници. Пожарот започнал во собата каде се сместени генераторите.
Четириесет и четири лица беа евакуирани со хелихоптер, од кои едно со полесни повреди во чилеанската воена база. Две лица се уште се исчезнати, но медиумите претпоставуваат дека загинале при несреќата.
XS
SM
MD
LG