Достапни линкови

Пакистан почна со уривање на комплексот на Осама Бин Ладен


Пакистанските власти започнале со демолирање на комплексот во кој се криеше Осама Бин Ладен, во северниот град Аботабад. Една пакиснанска телевизија соопшти дека денеска започнало уривањето на комплексот. Комплексот е болен потсетник за Пакистан, затоа што САД во еднострана операција го убија најбараниот терорист во светот, во мај минатата година.
XS
SM
MD
LG