Достапни линкови

Струмица денеска е под маски. Традиционалниот маскенбал оваа година наместо во вторник по Прочка, е преместен за викендот за да има повеќе туристи. Најголемо внимание привлече маската на струмичкито градоначалник Зоран Заев, кој беше маскиран во султанот Сулејман. Вечерва е главната карневалска вечер, на која ќе продефилираат масираните по улиците на градот и своите макси ќе ги претстават пред стручното жири. За најдобрите има и парични награди.
XS
SM
MD
LG