Достапни линкови

Од утре повторно заладување со врнежи од дожд и снег


Снеговите повторно доаѓаа
Утре и во понеделник предпладне ќе преовладува облачно време со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег. Врнежите од дожд во текот на денот постепено ќе преминуваат во снег, најавија од Управата за хидрометеоролошки работи.Се очекува врнежите да бидат пообилни во западните и јужните делови на Македонија. Температурата ќе биде во значително опаѓање.
Од четврток повторно се очекува затоплување.
XS
SM
MD
LG