Достапни линкови

Неофицијално, двајца американски советници убиени во Кабул


Западните медиуми, повикувајки се на приватни изјави на официјални авганистански преставници, јавија дека двајца американски советници биле убиени при престрелка во министесртвото за внатрепни работи во Кабул. Извештајот не е официјално потврден.
XS
SM
MD
LG