Достапни линкови

Нелсон Мандела префрлен во болница


Поранешниот Претседател на Јужна Африка Нелсон Мандела денеска е пренесен во болница со како што е соопштено од владата „долготрајни абдоменални болки“.
Лидерот на анти апарједот, 93 Мендела има потреба од специјален третман но е со добар дух, се вели во соопштението.
Тој, од пред едена година, кога по проблемите со респраторните органи мина неколку дена во болница. и не се појавуваше во јавноста.
XS
SM
MD
LG