Достапни линкови

Абед Рабо Мансоур Хади е нов претседател на Јемен


Новиот Претседател на Јемен
Новиот Претседател на Јемен Абед Рабо Мансоур Хади денеска ја превзеде должноста по 33 годишното владеење на Али Абдула Салех.
Салех си замина со договор за транзиција на власта во замена за негов имунитет како резултат на едногодишни политички немири во земјата. Хади беше потпретседател на Јемен.
Салех пак по лекарскиот третман во САД се врати во земјата.
XS
SM
MD
LG