Достапни линкови

Црвениот крст извлече 27 луѓе од Баба Амр во Хомс


Упориштето на бунтовнците Баба Амр во сириски Хомс
Меѓународниуот црвен крст соопшти дека негов тим извлекол 27 луѓе од Баба Амр околен кварт во централниот сириски град Хомс.
Овој град како упориште на опозицијата на режимот на Башар ал Асад е цел на напади на владините сили.
Меѓу извлечените од Баба Амр се и двајца новинари на Фигаро и Сандеј Тајмс.
XS
SM
MD
LG